Na dvou (a více) frontách

Firma se postupně dostala na slušně fungující úroveň.  Zažívala jsem ale i různé strachy o její přežití.

Nejvíc asi v době rekonstrukce plaveckého stadionu, kdy jsem dostala výpověď z nájmu v kratší než výpovědní lhůtě, a tedy nemohla dodržet výpovědní lhůtu zaměstnancům. Tehdy se hodně ukázal charakter našich lidí. Přes půl roku zůstali doma bez mzdy a všichni do jednoho se vrátili.  

V době okolo narození dětí - dvojčat Matyáše a Káti - jsem zase nedoufala, že dokážu fungovat na dvou "veledůležitých frontách". A přežili jsme i tentokrát. První rok jsem vsadila na samostatnost „svých lidí", změnila podmínky pracovního vztahu a na krámě se hodně starala mamka. Po roce jsem začala jeden den v týdnu pracovat a pomalu se vracet. Vše fungovalo a já si zároveň užívala mateřské na plný pecky.

 

Do původního režimu už jsem se nevrátila. Situace se však poněkud během mého "mateřského života" změnila. S rekonstrukcí plavečáku jsme získaly větší obchod. Tedy více zboží, ale i více administrativy. Postupně přibyla registrační pokladna, skladový program, předobjednávky plavek u Speeda, Areny, Modety a Litexu. V menším krámku nebylo třeba předobjednávat, ale nyní už jsme musely začít plánovat. Stali jsme se plátci DPH, další "složitost", ale v té době již letitá spolupráce s naší paní účetní nám i toto úskalí pomohla překonat. Jen mi tato práce v krámku přinesla více práce na úkor kadeřnictví. Vše však je opět tak, jak má být. Z kadeřnického řemesla člověk snadno vypadne. A tak mě vývoj vzdálil z kadeřnictví, zato přiblížil více obchodu.

 

Život ve firmě se však postupně naprosto stabilizoval a dostali jsme se do momentu, kdy už nás jen tak něco nepřekvapí. Avšak jak už to tak bývá, když je klid a pohoda na jedné frontě, na jiné to vře.

 

Život zamíchal kartami a zůstali jsme s mými čtrnáctiletými dvojčaty ze dne na den sami.

Po počátečním šoku jsem si začala uvědomovat, jaké možnosti se otevřely. A tak nastal okamžik, kdy jsem si "dovolila" splnit další sen a s dětmi na půl roku odcestovat do Ameriky.

 

 Více o cestě do Ameriky na blogu Three In Colorado