Ve Švédsku a Austrálii

S Adinou makáme na SwiMi, co jen to jde. Vylepšuje se SEO, dopisují se texty k produktům, zakládají kampaně na Googlu, Seznamu, začínáme pracovat na prototypu nového webu plavky unas.cz. Adina sleduje statistiky, odkud ten který zákazník přišel na naši stránku. Vymýšlíme, pro jaké věkové kategorie a oblasti v ČR kampaně zacílit.

Obchůdek na plavečáku běží. Koncem léta dorazila další dodávka brejliček a čepic od našeho dodavatele z Číny. Začínáme spolupracovat s internetovou galerií Mall.cz, máme několik dalších obchůdků, kterým se SwiMi líbí a prodávají ho.

Vše se zdá na dobré cestě a moc mě to baví.

 

Avšak… dvě plánované skvělé cesty do Švédska a Austrálie, které by do tohoto období krásně zapadaly, jsou ovlivněny Matyho těžkým zdravotním stavem, který nastal hned koncem srpna, tedy ihned po začátku hokejové sezony.

A tak jsme bohužel řešili hlavně mou druhou - neplánovanou cestu do Švédska, přivezení Matyho domů, diagnostikovaný zánět obratlů, operace, několik týdnů v nemocnici a strach o jeho pohyblivost.

A tak Švédsko a Austrálii díky opětnému zamíchání kartami popisuji jen velmi stručně.

Moc ráda bych zde popsala veškeré krásy Švédska, nekonečné lesy plné zvěře - losů, medvědů, vlků – a také hub, které Švédi nesbírají, protože je neznají. Malebné dřevěné domečky s lampičkami v každém okně, které plní kromě romantické estetiky hlavně praktický účel. Přeci jen je ve Švédsku většina dní v roce krátkých a temných.

Připomněla si tu úžasnou euforii, se kterou jsme do Švédska dorazili, a očekávání Matyáše i jeho kamaráda Adama v to, co přinese tato hokejová sezóna. Ráda bych zde popsala, jak tamní trenéři trénují hokejisty tvrdě, ale přátelsky. Chtěla bych se podělit o to, jací jsou Švédi kamarádi, přestože v začátku působí uzavřeně a nepřístupně. Oblíbila jsem si tuhle zemi a našla zde nová přátelství.  

 

 

Stejně tak ráda bych popsala krásy Austrálie, to nádherné pobřeží s písčitými plážemi, skvělé pozitivně naladěné a pohostinné Australany a spoustu klokanů a koalů. Chtěla bych vyprávět o mé zkušenosti s homeexchangem, díky kterému jsem potkala Saru, její dvě děti a maminku Francis. Maminku, díky které jsem prvně poznala, co jsou buddhistické meditace a jak užitečné a uklidňující mohou být, když člověk přijede do tohoto prostředí krátce po takovém nervovém vypětí, jakým byl Matyášův stav se zády.

V neposlední řadě musím zmínit Kátinu euforii ze surfování, poznávání nových kamarádů, života v hostitelských rodinách, život samostatné studentky v tak vzdálené zemi. Klobouk dolů.

 

 

Třeba bude čas, abych se k tomuhle všemu podrobněji vrátila. A zatím se těším, doufám, že společně s vámi, na další zážitky z firmy, se SwiMi a na další cestu.