Jak vybrat správné vybavení pro vaše dítě na jeho první hodinu plavání?

Stále více a více škol poskytuje pro naše děti pravidelné hodiny plavání. Tohle je dobrá zpráva z mnoha důvodů. Při výuce plavání se dítě učí jednomu z nejzdravějších a nejbezpečnějších způsobů, jak zůstat aktivní. Učí se dovednost, která se může změnit ve vášeň a stejně jako jízda na kole se nezapomíná.

Proč záleží na dobrém vybavení?

Mít dobré vybavení je základem pro každého plavce, ať už profesionálního nebo pro ty, kteří se jdou poprvé smočit do bazénu. Vybavení musí být odolné, aby vydrželo neustálý pohyb ve vodě. Také by mělo být pohodlné a pro některé děti je samozřejmě důležitý i design. Správné plavky pomůžou vašemu dítěti cítit se ve vodě přirozeně.Jak tedy vybrat ty správné?

Když plavky dobře sedí…

Toto je asi nejdůležitější část výběru a koupě plavek pro vaše ratolesti. Velikosti mohou být někdy velice matoucí a chaotické. I když mohou plavky při prvním vyzkoušení dobře sedět, ve vodě to může být úplně jinak. Převážně u dívek mohou plavky zabránit pohodlnému pohybu paží a zad a tím dělat plavání těžší. Je dobré vždy se podívat na velikostní tabulku u dané značky plavek. Všechny značky mají trochu odlišné velikosti, takže i když máte u jedné značky velikost 26 u jiné tomu nemusí tak být.

 

Další vybavení

Spolehlivé, odolné a správně sedící plavky jsou nejdůležitější součástí dětské výbavy na plavání. Ale nesmíte zapomenout na další věci, které budou vaše děti potřebovat, aby si mohli pohodlně a naplno užít svou první hodinu plavání. Plavecké brejličky jsou jednou z nich. Při výběru brejliček je velice důležité pohodlí. Samozřejmě, že cokoliv, co budete mít přimáčknuté na očích nebude zrovna nejpříjemnější, ale výběrem co nejpohodlnějších brejliček pomůžete vašemu dítěti cítit se ve vodě dobře. Nejdůležitější je si brejličky zkusit a poté vybrat ty, které nejlépe sedí. Při zkoušení by se brejličky měli naobličej přisát i bez přetáhnutí gumiček přes hlavu.

Dívky a někdy i chlapci budou na svou hodinu plavání potřebovat plavací čepici. Tady také nejvíce záleží na správné velikosti. Když vám bude juniorská velikost připadat moc malá nebojte se sáhnout pro větší.